ROADTRIP TO PANAMA

ROADTRIP TO PANAMA

Saturday, January 2, 2016

Havajai - mes jau pakeliui!


Sausis - Havajų mėnesis! 
Šiek tiek oficialios informacijos apie Havajus:


"Havajai (angl. State of Hawaii, havajietiškai Moku‘āina o Hawai‘i) – 50-oji JAV valstija (nuo 1959 m. rugpjūčio 21 d.). Tai yra kelių salų grupė Ramiajame vandenyne, priklausanti Polinezijai; vulkaninės kilmės (susidarė išsiveržus ugnikalniams po vandeniu). Valstijos sostinė – Honolulu. Plotas – 28,3 tūkst. km²; 1,36 mln. gyventojų (2010 m.).

Geografinė padėtis ir geologija - Havajai yra vienintelė JAV valstija, kurios teritoriją sudaro tik salos ir kurios teritorija vis didėja (dėl lavos išsiveržimų).
Havajų salynas labai izoliuotas, t. y. nuo artimiausio žemyno labiau nutolusi tik Velykų sala.
Havajų salyną sudaro aštuoniolika salų ir atolų, nusidriekusių apie 2400 km iš šiaurės vakarų į pietryčius. Aštuonios salos vadinamos „pagrindinėmis“ arba „didžiosiomis“ salomis. Tai (š. v. – p. r. kryptimi) Niihau, Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Kahoolave, Maui, Havajai (pastaroji, siekiant išvengti salos ir salyno sutapatinimo, vadinama Didžiąja sala).

Lietuva yra 2.31 kartus didesnė už
Havajų salyną. 
Visas Havajų salas suformavo ugnikalniai, iškilę Ramiojo vandenyno tektoninėje plokštėje ties karštuoju tašku. Kadangi Ramiojo vandenyno plokštė slenka į šiaurės vakarus, o karštasis taškas lieka toje pačioje vietoje, labiau į šiaurės vakarus nutolusios salos yra „ramesnės“, t. y. jų ugnikalniai nebeaktyvūs. Paskutinis išsiveržimas už Didžiosios salos ribų vyko XVIII amžiuje (Haleakala Maui saloje). Užtat pietryčiuose esančioje Didžiojoje saloje veikia aktyvūs Mauna Loa, Kilauea vulkanai, o dar labiau į pietus vandenyno gelmėje kyla naujas Loihi ugnikalnis.

Didžioji sala, kurią suformavo penki ugnikalniai, yra antroji pagal aukštį sala planetoje (Mauna Kea – 4205 m; aukščiausias salų taškas – Puncak Jaya Papua Naujojoje Gvinėjoje, 4884 m."

[ žiūrėta 2016.01.01 https://lt.wikipedia.org/wiki/Havajai ]


MŪSŲ KELIONĖ:

Mes planuojame aplankyti keturias pagrindines Havajų salas: pradėsime nuo Maui, tuomet Kauai, Oahu ir galiausiai Didžioji Sala (Havajai). Visose salose praleisime skirtingą laiko tarpą. Bendras laiko tarpas - 28 dienos (Sausio 2-31). Daugiau informacijos sužinosite mūsų kelionės metu - būtinai sekite!


KODĖL HAVAJAI?
Geografiškai ir geologiškai Havajų salynas yra neįtikėtinai išskirtinis ir nepakartojamas. Pamatyti tai savo akimis - didžiausia privilegija.