ROADTRIP TO PANAMA

ROADTRIP TO PANAMA

Tuesday, January 26, 2016

Havajų Vulkanų nacionalinis parkas

Pirmą kartą Vulkanų nacionalinį parką išvydome naktį. Kaip mažas musytes mus patraukė švytėjimas ir iš nuostabos pradėjome bėgti link jo. Pribėgę kraštą negalėjome atsižiūrėti - horizontas buvo nudažytas raudonos spalvos atspalviais nuo kraterio pusės, o iš dangaus visą apylinkę apšvietė pilnas mėnulis. Gaila, kad telefono kamera nesugeba taip tikroviškai užfiksuoti tokio nuostabaus vaizdo, dabar tai atrodo tik kaip raudonas taškas tolumoje. Bet, mums pavyko geriau užfiksuoti nuostabią kraterio šviesą mūsų foto aparatu - nuotraukas parodysime grįžė į Kanadą. Be to, telefonu nepavyko užfiksuoti didžiosios dalies nuostabių vaizdų, todėl labai džiaigiuosi, kad Mantautas daug filmavo, nes nufilmavus vaizdas daug geresnis ir tikroviškesnis. Laukite filmukų!
Pačiame Vulkanų nacionaliniame parke yra tobulai nutiestas asfaltas, kuria veda tiesiai tarp įvairių senų kraterių. Važiuoji šia gatve ir kas dvi minutes vis stoji kitoje gatvės pusėje apžiūrėti dar vieno seno kraterio.
Čia mes dvi naktis nakvojome savo palapinėje ir turiu pasakyti, kad ši vieta buvo gražiausia, kurioje esu stovyklavusi! Vaizdas ir dieną ir naktį sugeba atimti žadą - ypač ryte kylant Saulei, nes tuomet menulis pradeda lėtai slėptis už Mauna Loa ugnikalnio, o kylanti Saulė ugnikalnį nudažo degančia raudona spalva. Tai buvo kogero pats gražiausias mano kada nors matytas saulėtekis. O naktį iškišę nosis iš palapinės matėme tą stulbinantį, raudoną, kraterio nudažytą dangų. Čia civilizacija taip toli, kad net baugu nuo tylos. Kartais svirpliai nutraukdavo tylą, bet vis vien ausys džiaugėsi tylos terapija. Tiesiog pasakiška vieta nakvynei.