ROADTRIP TO PANAMA

ROADTRIP TO PANAMA

Monday, February 1, 2016

Saulėlydis ant Mauna Kea

Tikiu, kad kaikuriuos fantastiškai gražius vaizdus mes pamatome tik kartą gyvenime. Manau, kad ši akimirka buvo viena iš jų.
Mauna Kea yra vulkaninės kilmės. Ji yra aukščiausia ne tik Havajuose, bet ir visame Pasaulyje. Matuojant nuo papėdės iki pat viršūnės Šio kalno aukštis siekia apie 10 kilometrų, nors tik 4,2 iš jų yra išlindę virš jūros lygio.
Užvažiavusi ant šio kalno tuojau pat supratau, kodėl Havajiečiai jį taip garbina - šis kalnas tiesiog yra tobula oazė, pasakų šalis, rojus, valhala ar bet kokia kita išsvajotoji vieta. Pasiekus 2,7 km aukštį tikėtina sulaukti daug vėjo, lietaus ar bent jau menkų debesėlių, bet tik ne čia. Čia buvo labai šilta, vėjelis retkarčiais švelniai paglostydavo veidą, žemė maloniai šildė, o vaizdai tiesiog gniaužė kvapą! Sėdėjome ant kalvos krašto ir išlydėjome Saulę - gražiau už šį saulėlydi gali būti tik vaiko gimimas. Žiūrėjau ir negalėjau suvaldyti ašarų, buvo taip gražu, kad net skaudėjo, norėjosi, kad ta akimirka nesibaigtų. Už horizonto besileidžianti Saulė su savimi per visą dangų tempėsi vaivorykštę!! Ar bent vaizduote suvokiama tokia didelė vaivorykštė? Visas dangus buvo nudažytas visom įmanomom spalvom! Visas visas, kiek tik akys aprėbia! Ir tuo pačiu nebuvo nei menkiausio debesėlio, nei lašelio drėgmės, vėjelis tik retkarčiais savo švelniais pirštais prabraukdavo pro byrančias džiaugsmo ašaras. Tas neapsakomas grožis tiesiog hipnotizavo, kojos net neketino judėti, atrodė šventvagiška nežiūrėti. Tai buvo pats gražiausias mūsų matytas reiškinys!
Šis išgyvenimas ne tik karūnavo mūsų kelionę, bet ir apšvietė mūsų gyvenimą tomis pasakiško grožio spalvomis.
Kameromis nepavyko užfiksuoti nei menkiausios šio grožio dalelytės, tačiau tai liks tik mūsų atmintyje.
Nusileidę nuo kalvos grožėjomės nuostabaus ryškumo naktiniu dangumi, klausemės pamokų apie žvaigždes, žiūrėjome pro profesionalius teleskopus į žvaigždes, galaktikas ir kitas planetas. Tai, ką mes patyrėme ant šio kalno viršūnės apskaičiuoti pinigais, pažiūrėti internete, perskaityti knygoje ar pamatyti filme yra neįmanoma. Tai yra patyrimas visu kūnu ir siela, visiškas atsidavimas akimirkai.